O nas

 

 Reprodukcje obrazów - sklep internetowy

 

Digi-Art

 

Odbiór osobisty obrazów w Warszawie na Mokotowie

 

Sztuka nie jest piękna przez to, co w niej widzimy, ale przez to, co pozwala nam zobaczyć

 

Niektórzy sądzą, że sztuka to coś więcej niż piękno. Fakt. To coś więcej. Sztuka jest umiejętnością pobudzenia emocji, ale nie przez to co w niej widzimy, a przez to co pozwala nam zobaczyć. Ta maksyma to nierozerwalna część i swego rodzaju fundament naszej pracy w Digi-Art, w której zajmujemy się reprodukcją obrazów. Zapraszamy do świata sztuki, w której obraz jest wart więcej niż tysiąc słów.

Jak rozumiemy sztukę?

Niektórzy sądzą, że proces reprodukcji obrazów pozbawiony jest emocjonalnej głębi, tej chwili uniesienia, którą autor przeżywał podczas tworzenia. W Digi-Art patrzymy na to inaczej. Patrzymy na to przez pryzmat rękodzieła, ale nie w sensie precyzyjnej obróbki opiewającej w szczegóły, a przez umiejętność nadawania obrazom emocji i pasji, które nadają im sens.

 

Reprodukcja obrazów dla jednych może być przysłowiowym “kopiuj - wklej”. Ale gdyby na tym proces się skończył, to w drastyczny sposób obraz byłby obdarty z oryginalnej głębi      przekazu.

 

Wysokiej jakości reprodukcja to miłość do malarstwa idąca w parze z dokładnością wykonania, z wykorzystaniem płócien i tuszy najwyższej jakości, z ręcznym wykonaniem, które w efekcie nadają obrazom formę i fakturę istnego dzieła sztuki.

Jak powstają reprodukcje obrazów w Digi-Art?

Precyzyjny projekt graficzny. Najwyższej jakości płótna i tusze. Ręczne wykonanie. 

 

To 3 krótkie hasła, które pod swoją definicją kryją jednak o wiele więcej. Cały ten proces faktycznie można by sprowadzić do kopiowania, jednak poprzez otoczenie go miłością i pasją, obraz staje się powodem radości, która pozwala kupującemu cieszyć się sztuką ulubionego autora przez długie lata.

Dlaczego reprodukcje to (NIE)zwykłe obrazy?

W Digi-Art pod terminem sztuka rozumiemy coś więcej niż chwilę uniesienia “zatrzymaną” na płótnie. Doświadczanie piękna nie może bowiem sprowadzać się do oceny tego co namalowane. 

 

Wszystko co dzieje się wokół jest równie ważne. Dlatego w procesie reprodukcji wykonujemy prace fotograficzne i graficzne podczas których:

 

  • Realizujemy wydruki z wykorzystaniem pigmentowych atramentów, które nie zawierają rozpuszczalników, długo zachowują swój wygląd i nie uwalniają szkodliwych substancji do środowiska.
  • Korzystamy z ekologicznych, naturalnych płócien bawełnianych o gęstym splocie, które idealnie odwzorowują charakter oryginalnych płócien stosowanych przez malarzy.
  • Wykorzystujemy specjalne płótno (Canvas) przeznaczone wyłącznie do druku, które daje możliwość odwzorowania każdego detalu obrazu nadając mu głębi.
  • Drukujemy obraz w najwyższej rozdzielczości 2880 DPI i zabezpieczamy go powłoką (laminatem bezbarwnym typu werniks) chroniącą przed kurzem, wodą i promieniami UV, dzięki czemu doskonale znosi on upływ czasu.
  • Oddajemy pełną głębię obrazu poprzez nasycenie go żywymi i soczystymi kolorami, dzięki czemu staje się on istną ozdobą wnętrza, w którym sztuka spocznie na ścianie.
  • Naciągamy wydruk na podobrazie (blejtram) wykonanym z drewna sosnowego, co daje gwarancję trwałości.
  • Przygotowujemy obraz do wysyłki, zabezpieczając go w taki sposób, by odbiorca miał pewność, że każdy detal reprodukcji oddaje pełnię oryginału.

 

W ten sposób powstają reprodukcje zwane “giclee”, które zyskały uznanie kolekcjonerów i miłośników sztuki na całym świecie.

Sztuka to możliwość nieustannego odkrywania samego siebie

Digi-Art to mała rodzinna firma, której ambicjonalne podejście wzbogaca wnętrza polskich domów, hoteli i firm w obrazy, które wodzą na pokuszenie. Doskonale rozumiemy, że sztuka to nie tylko to, co widać, ale to, co się czuje. Dlatego też wykonując nasza pracę kierujemy się nie tyle co talentem, ile rzemieślniczą pracą.

 

Mówiąc o misji naszej firmy moglibyśmy wspomnieć o górnolotnym “dzieleniu się sztuką”. Jednak to tylko jeden z kilku celów, które przyświecają nam każdego dnia. Doskonale rozumiemy, że najlepszym sztukmistrzem jest Matka Natura. Dlatego też z reprodukcją każdego obrazu sadzimy jedno drzewo na terenie Polski we współpracy z posadzimy.pl, co jest certyfikowane imiennie dla każdego kontrahenta.

 

Stawiając na jakość prac godną reprodukcji muzealnych, profesjonalizm i ekologię nie możemy patrzeć w przyszłość na krótką metę. A rozumiejąc, że czynnikiem zmieniającym świat na lepsze jest człowiek, to właśnie na nim i na jego fundamentalnych potrzebach się skupiamy. 

 

Wraz z sadzeniem drzew, które idzie w parze z reprodukcją obrazów, przyczyniliśmy się do posadzenia 75 drzew o łącznej powierzchni odtworzenia lasu równej 83.25 m2 i ok. 4350 kg papieru. Warto również wspomnieć, że drzewa te rocznie pochłaniają 450 kg CO2. I to wszystko w przeciągu niespełna miesiąca od marca 2023

Podsumowanie

 

Pracując z pasją nad sztuką, nie zapominamy o sercu i serdeczności, którą wkładamy w kontakt z człowiekiem. Dlatego pomimo tego, że nasze prace są swego rodzaju “contentem” to równie ważne jest dla nas ukontentowanie naszych kontrahentów. Gdybyśmy mieli odpowiedzieć na pytanie, co jest naszym “DLACZEGO”, co jest naszym motorem napędowym do działania, to śmiało odpowiemy, że jest to “życie”. 

 

A to bez dbania o środowisko nie będzie możliwe. Dlatego w planach mamy rozpoczęcie współpracy przy wyławianiu mikroplastiku z oceanów, ponieważ to Matka Natura jest dla nas największą inspiracją do tworzenia sztuki.

 

Kontakt:

 

Wybierz dogodną dla Ciebie metodę kontaktu.

Skorzystaj z: formularza kontaktowego
Wyślij email:       biuro@digi-art.pl

Telefon:


 786-199-498

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy! 

Załoga sklepu


Digi-Art

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony